Kolumbaria

Kolumbarium to rodzaj budowli sepulkralnej przeznaczonej do przechowywania urn z prochami zmarłych. Nisza kolumbarium zapewnia stałe miejsce spoczynku dla urny, będąc alternatywną opcją pochowaniu zmarłego w tradycyjnym miejscu pamięci.

 • Kolumbarium 01

  Szeregowe kolumbaria z ciekawą blaszaną półką na znicz przy każdej tablicy oraz bryłę wpisaną w kamienne płyty.

  Zobacz
 • Kolumbarium 02

  Obrócone o 45°, stojące na własnym kancie i tworzące lekką, zwracającą na siebie uwagę formę oraz wykorzystujące najnowsze materiały.

  Zobacz
 • Kolumbarium 03

  Monumentalne kolumbaria pełniące również funkcje ogrodzenia oraz możliwością aplikacji betonowej okładziny w różnych kształtach.

  Zobacz
Kolumbarium 01

W ciszy
powracają
wspomnienia

Przykładowe zestawienie modułów

Zobacz również

Wyróżniające się ciekawym i niespotykanym miejscem na umieszczenie znicza. Wykonane z blachy stalowej lakierowanej i skośnie „wychodzące” z tablicy. Dające możliwość zapalenia symbolicznej świecy bezpośrednio przy niszy bliskiej osoby. Oryginalny charakter całej bryły, a także porządek związany ze zniczami, które zwykle lokowanie są w nieładzie na ziemi. Bryła zbudowana z betonowych prefabrykatów: 3 i 6 niszowych, które okala płyta kamienna z boków i na górze oraz kamienny podest. Ten zestaw można budować jednostronnie i dwustronnie.

Kolumbarium 02

Na zawsze
w ludzkiej
pamięci

Przykładowe zestawienie modułów

Zobacz również

Niespotykany dotąd sposób budowania kolumbariów. Prefabrykaty ustawione są na kancie, obrócone o 45°. Ten odważny zabieg nadaje bardzo współczesny charakter oraz lekkość formy. Tablica może być wykonana z kamienia o grubości 1cm lub spieku kwarcowego o grubości 0,5cm. Do tablicy zostało dodane miejsce na świeczkę tealight o wymiarach zgodnych ze standardem wkładu, a między nimi zamontowane są ozdobne rozety. Podest wykonany jest z kamienia. Ten zestaw można budować jednostronnie i dwustronnie.

Kolumbarium 03

Wspomnienie
minionych
dni

Przykładowe zestawienie modułów

Zobacz również

Wyróżniające się monumentalnym charakterem bryły i funkcją, dzięki której ciąg jednostronnych kolumbariów może służyć również jako ogrodzenie cmentarza. Istnieje możliwość aplikacji okładziny betonowej na tylnej ścianie prefabrykatów w jednym ze wzorów: cegły, trawertyny i łupku. Cała bryła zbudowana jest z betonowych prefabrykatów: 3 i 6 niszowych, które otaczają grube bloki kamienne oraz wysunięty podest. Tablica może być wykonana z kamienia o grubości 1 cm, lub spieku kwarcowego o grubości 0,5 cm, a między nimi montowana są ozdobne rozety.

Dostępne moduły

W naszej ofercie znajdą Państwo 4 moduły prefabrykatów do budowania kolumbariów - jednoniszowe, dwuniszowe, trzyniszowe oraz sześcioniszowe.
Rysunki wymiarowe do pobrania znajdują się w zakładce Materiały.

kolumbaria moduły prefabrykaty